המומחים של ASKme - כאן, במיוחד בשבילך

המיסטיקנים שלנו מצפים לשיחתך:

03-3726075
חודשי השנה כמסע באותיות העבריות

חודשי השנה כמסע באותיות העבריות

לכל חודש המזל שלו והאות המתאימה לו, וכמו כן הוא שייך לאחת מארבעת הקבוצות של אביב, קיץ, סתיו וחורף.

החודש העברי שבו נולדנו מראה לנו את שורש הנשמה ממנו קורצנו, כאשר חודשי השנה מתחלקים ל-4 עונות השנה.

חודשי האביב כחודשי יציאת מצרים והגאולה

בחודשים אלה הנהגת הבורא היא ניסית ואורה הינו ישיר. בחודשים אלה יש קשר ישיר ביו הבורא לבין נבראיו, ולכן יש תחושה מאוד חזקה של השגחה עליונה. ילידי חודשים אלה חזקים מאוד בשורש נשמתם, הם כאילו חוו בחייהם הקודמים את הנס של יציאת מצריים ומעמד הר סיני, ולכן הם מאוד מאמינים בהשגחה, הפתעות וניסים.

ניסן. כוח חדש, התחדשות, יוזמה, יציאת מצרים. מיוצג על ידי מזל טלה והאות ה'. לכן לילידי ניסן יש כוח רב של רצון להתחיל דברים חדשים, ואין דבר העומד בפני רצונם.

אייר. אני ה' רופאך, הטבע תומך באדם, המן והשליו התקבלו בו. הוא מוצג על ידי האות ו' ומזל שור. לכן ילידי חודש אייר יש בהם מהמידה של מתינות, השלמה עם דברים והתנהלות מתוך איזון והם מרגישים מוגנים.

 

סיוון. השיא, הקתרזיס, מתן תורה ומעמד הר סיני. מיוצג על ידי האות ז' ועל ידי מזל תאומים. לכן ילידי חודש סיוון יש בהם מידה רבה של אינטואיציה וחיבור לנבואה, וחיבור לחכמה וידע רבים. הם אוהבים גילויים חדשים, יש בהם סקרנות והם חייבים ללמוד כל הזמן.

חודשי הקיץ עניינם תיקון האגו והמידות.

בחודשי הקיץ מסתלקת ההנהגה הניסית, והנשמה מרגישה כאן בודדה לנפשה, וזה בהחלט מושווה לסיפורי התורה, בהם משה עולה להר סיני ונעלם לארבעים יום, ואז מתחיל הספק מה שמביא אחר כך לחטא העגל, חטא המרגלים ודור המדבר שלא יזכה להיכנס לארץ המובטחת. לכן נשמות שנולדו בחודשי הקיץ, יש להם תיקון על האגו והמידות בין אם מדובר בספק וחוסר ביטחון עצמי או בין אם זה בעודף, עד שהם מגיעים להכרה בערך האמיתי של עצמם, ללא נסיבות חיצוניות.

 

תמוז. מתרחש חטא העגל. לאחר מעמד הר סיני נכנס העם לספק ומאבד אמונתו. משה נעלם לו ואיננו, ובמקומו, נבנה עגל הזהב, שבא להחליף את הדבר האמיתי. סימנו האות ח' וזה מזל סרטן. לכן מי שנולד בחודש זה,  צריך להגיע לביטחון עצמי ולתחושה שהוא מוגן, זה התיקון שלו. כאשר זה קורה מזל סרטן הוא אינטואיטיבי, וחש, ומרגיש את האחרים, והוא בעל נתינה רגשית רבה, שיש בה אלמנט אימהי נשי.

 

אב. חטא המרגלים, חטא הגאווה. ארץ ישראל ארץ זבת חלב ודבש היא אבל ארץ אוכלת יושביה היא.  סימנו האות ט' והוא מזל אריה. לכן מי שנולד בחודש זה, עלול לסבול מהדחף לראווה וגאווה, עלול להיפגע מבחינת אגו. הוא צריך לדעת, שהוא בעל כריזמה ונוכחות ועליו לבנות  את זה על תוכן אמיתי פנימי ולא על חיצוניות.

 

אלול. חודש הסליחות והחזרה בתשובה. דור המדבר מת לאחר 40 שנה. זה היה התנאי של אלוהים למשה, על מנת להמשיך להנהיג את העם. להגיע לדור אשר לא חווה את מעמד הר סיני אלא רק שמע על כך מסיפורים. ההנהגה האלוהית משתנה והופכת מהנהגה נ יסית של אור חיצוני לאור פנימי. ההנהגה הופכת מחיצונית לחיפוש האור הפנימי.  לכן לאחר חודש אב, של הגאווה והראווה, יש לנו את חודש אלול שהוא מזל בתולה וסימנו האות י'. לכן נשמות שנולדו בחודש זה, הם נשמות שלא חוו ניסים ונפלאות, אלא הם צריכים למצוא את האור בתוכם ולא מדברים חיצוניים.

חודשי הסתיו כחודשי הבחירה ללכת לתיקון קולקטיבי של אחדות ושליחות חברתית

חודשי הסתיו עניינם הבחירה להמשך העבודה הרוחנית שכעת הופכת למען הכלל.  אחרי שבחודשי הקיץ בוצע תיקון האגו מוכנה הנשמה לחיבור עם האלוהי, ולכן ניתן לבצע את קפיצת הדרך חזרה למזלות האביב כפי שנראה להלן. או שאם תרצה ללכת על התיקון של הכלל, יהיה עליה לעבור את מבחני החודשים הבאים. 

 

חודש תשרי. הוא מזל מאזניים, כאן האדם כבר יכול לקדש עצמו לזיווג עם השכינה והנשמה, ותיקון האני הסתיים בעצם.

אפשר מכאן לעשות מעקף ולעבור ישירות לחודש אדר, שבו מרבים בשמחה, והוא מזל דגים, מזלו של משה רבנו, שהיה לחלוטין נטול אגו, או שאפשר לרדת יותר לעומק אל "הגלות". סימנו של חודש זה הינו מאזניים והאות שלו הינה ל'.

לכן אנשים שנולדו בחודש זה, יש להם הרבה ממידת הנועם, האחדות והאיזון והם פוגשים אתה אחר באותה המידה בה הם פוגשים את עצמם. כבר בחודש זה הם חשים את הרצון לגאולה של האחר, ולכן הם חווים את כאבו ורוצים להביאו לשלמות.

חודש חשוון. שהוא מזל עקרב, זה להיכנס בעובי הקורה. לרדת לגלות, לעולמות האלו החשוכים, ולפתח את רוח הלחימה העזה. סימנו האות נ', אות עמוקה שיורדת מתחת לשורה, וזה חודש של שינוי  עמוק מבפנים ומאבק גם פנימי וחיצוני. בחודש זה החל המבול של נוח, אבל גם יבנה בית המקדש השלישי ויתגלה המשיח.

נשמות שנולדו בחודש זה, חווים מאבקים לו קלים, בהם עליהם להתמודד עם מצבים בלתי אפשריים, שגם ההשגחה העליונה אל יכולה להושיע אותם, ולכן עליהם לפתח את העוצמה של אין העומד בפני הרצון דווקא מתוך הקושי אותו הם חווים, ולא כתכונה מולדת בתוכו כפי שזה במזל טלה, שנולד עם תוכנה זו כשהיא בנויה בתוכו.

 

חודש כסלו. סימנו האות ס' והוא מזל קשת, הוא החודש בו קורה נס חנוכה, כאשר מתוך המחשכים של מזל עקרב, אנו מקבלים את השראת האור האלוהי, הסובב ומגן עלינו דוגמת האות ס' העגולה.

נשמות שנולדו בחודש זה, באות ממקום מאוד גבוה, ויש להן תחושה שהן מעבר לעולם הזה הפיזי, ולכן קשה להן לתפקד בו. הן מחוברות לכוח של הכול אחד, הכול אור, והכול ניסי, וקרקע המציאות קשה להם מאוד.

 

 

 חודשי החורף – העשייה והתיקון של העולם הזה.

חודשי החורף הם חודשים בהם לקחנו על עצמנו את העבודה הקשה ותיקון העולם הגשמי, ולכן הן מתעמתות עם המציאות הנוכחית ועליהן להתחשל תוך כדי מאבק בקשיי החיים. בחודשי הסתיו חושלה הנשמה מבחינת אופי וחיבור לכוחות שלה, כאשר בעקרב זה היה עם כוח המאבק, ובקשת עם הכוח האמונה במעבר, ואילו בחודשים אלה היא יוצאת לעולם האמיתי, לבצע את השליחות הקולקטיבית.

חודש טבת. סימנו מזל גדי והוא האות ע' והוא חודש של עול ועבודה קשה. זה החודש של בית העבדים, ממנו כבר רוצים להתנתק.  כאשר עבדים = די+בם+ע'.

זה חודש החורף העמוק והקר, כאשר בעקרב טמן האיכר את הזרע באדמה, בקשת הוא התפלל לגשם, והנה כעת במזל גדי, צומחים לו עשבים שוטים, בהם יש עליו להילחם.

נשמות שנולדו בחודש זה חוו בחיים קודמים עול של גלות  ושררה, ויודעים הם שיש לשמור על הגחלת מדור לדור, גם אם לא יזכו לראות את הגאולה. הם אוהבים יותר לעשות מאשר לדבר. יש בהם מידה רבה של נאמנות ומסירות לדרך, והמון יכולת מעשית.

חודש שבט. מזל דלי וסימנו האות צ', הוא חודש של  התעוררות הניצוץ האלוהי מחדש. האור פנימי. מה שהיה באלול ביטול אגו, מתמלא כעת באור הנשמה. בחודש זה מבין האדם את השליחות האישית שלו כחלק משליחות אלוהית.

לכן נשמות אשר נולדו בחודש זה, יש בהם המון אור של תחושת האמת הצרופה. הם לא זקוקים להוכחות חיצוניות על מנת להבין מה אמיתי עבורם. הם מרגישים שכל מה שאמיצי עבורם, הוא גם שליחות עבור אחרים.

 

 

חודש אדר. הוא מזל דגים. סימנו הוא האות ק'. כאשר יש אדר ב' אז הוא מקבל את האות מ', כמו בשם של משה רבנו.

זה חודש כבר של ההכנה לקראת הגאולה, שתתרחש בחודש ניסן.

זזה חודש שבו נשלמו כל המבחנים וכל התיקונים.

כדוגמת משה רבנו, נשמות אשר נולדו בחודש זה יש להם תחושת מסירות ושליחות מתוך צניעות ומסירות רבים, ולכן הם נשמות גבוהות, אשר לא תמיד קל להן בעולם הפיזי, כתוצאה מכך שהם מנוצלים למרות שהם לא מרגישים כך.